Sıkça Sorulan Sorular

1. Heeltex’in diğer çoraplardan ne farkı vardır?


Heeltex çoraplarının normal çoraplardan en büyük farkı; özel bir dikim teknolojiyle geliştirilip tamamen ayak rahatlığını birinci planda tutarak hazırlanmıştır. Bu dikim teknolojisi, çorabın içerisine medikal tabanlık koyabilmeyi mümkün kılar.2. Heeltex’i ayakkabıyla da kullanabilir miyim?


Heeltex çoraplarınızı dilerseniz yalnızca çorap olarak ya da her türlü terlik ve ayakkabı içerisinde de kolaylıkla kullanabilirsiniz.3. Heeltex’i ayağıma nasıl yerleştirmeliyim?


Heeltex çorabını ayağınıza giydikten sonra tabanlık kısmı topuğunuza tam oturacak şekilde ayağınıza giymelisiniz.4. Heeltex’in içerisinde bulunan özel tabanlık nedir?


Heeltex tabanlığı 100% silikondan yapılmış topuk tabanlığını kapsar.5. Heeltex’te neden topuk tabanlığı kullanılmıştır?


Attığınız her adımda, yerle ilk temas eden ve en çok yükün bindiği bölge topuktur ve topuk ağrısı ayaklarda görülen en yaygın ağrıdır. Bu yüzden, Heeltex topuk tabanlığı kullanmayı vizyon edinmiştir.6. Silikon nedir? Medikal sektörde nasıl kullanılır?


Silikon yalıtkanlığı, su geçirmezliği ve dayanıklılığından ötürü bugün birçok sektörde kullanılmaktadır. Silikon elementi doğada taş, kum ya da toprak gibi doğal maddelerin içinde bulunur. Ayrıca sıcaklığa ve kimyasal tepkimeye duyarlılığı oldukça düşüktür başka bir değişle kullanılması güvenlidir. Özellikle medikal sektör incelediğinde silikonu yara bantları, kontak lensler ya da plastik cerrahi gibi çok çeşitli alanlarda görmek mümkündür. Ortopedik anlamda ise başta topuk dikeni, taban bozuklukları, aşil tendonu gibi birçok rahatsızlığı gidermek için uzun zamandır kullanılmaktadır. Silikonun ortopedik olarak yumuşaklığı ve dayanıklılığı, sağlık ve rahatlığı arayanlar için vazgeçilmezdir.7. Heeltex’i nasıl yıkarım?


Heeltex çoraplarınızı aynı diğer pamuklu çoraplarınız gibi 30° sıcaklıkta çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.8. Heeltex ayağı nasıl rahatlatır?


Heeltex, ayağın zemin ile ilk temas ettiği yer olan topuk ile zemin arasında adeta bir yastık görevi görür. Ayrıca her türlü zemin ve ayakkabı içerisinde kullanılabildiğinden rahatlık ve sağlık açısından olması gereken standardı korur.

 

 

9. Heeltex nerelerde satılmaktadır? Nereden temin edebilirim?

 

Heeltex ilk elden ve en kolay temin edebilmek için internet sitemizden ya da telefon sipariş hattından (0216 310 61 41) bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz. 100% memnuniyet ve iade garantisi bulunan ürünlerimizde e-ticaret kanalını seçerek daha yüksek müşteri memnuniyetini amaçlamaktayız. Ayrıca, müşterilerimiz açısından kolaylık ve güven yaratacağını umduğumuz, ücretsiz kargo, güvenli ve kapıda ödeme gibi seçenekler sunmaktayız. 10. Heeltex’i kimler kullanmalıdır?


Heeltex'in Anne Adayı, Hac Umre, Spor, Kösele ve Topuk Dikeni olmak üzere başlıca beş çeşidi bulunmaktadır. Bir başka önemli unsur ise, bütün Heeltex ürünleri aslında ayakta durmak ve yürümekten dolayı oluşan topuk ve dolayısıyla ayak ağrılarının önüne geçmek için üretilmiştir. Dolayısıyla, ayak ağrısının yoğun olarak görüldüğü bu kategorilerin haricinde, çeşitli ayak ağrısı çeken herkese hitap eder. 

 

 

11. Heeltex tek mi yoksa çift olarak mı satılmaktadır?

 

Heeltex, sağ ve sol ayağa aynı zamanda gidilmek üzere bir çift halinde satılmaktadır. Yalnızca bir topuğunuzda ağrı bulunsa bile vücut dengesinde herhangi bir değişikliğe neden olmamak açısından her iki ayağınıza da birlikte giyerek var olan ağrıların önüne geçer ve diğer kemik ve kas hassasiyetlerini olmadan engeller. 12. Heeltex Topuk Dikeni'nin faydaları nelerdir?


Topuk dikeni tedavisinde alışılagelmiş yöntemlerinin aksine, geliştirildiği çorap içerisinde özel topuk dikeni tabanlığı ile Heeltex, her zaman yumuşak bir zeminde yürüyormuş hissi verir. Gündelik çorap olarak tasarlandığından her türlü ayakkabıyla rahatlıkla kullanılabilir ve ayakkabıdan bağımsız olarak yalnızca çorap olarak kullanılmayı mümkün kılar. Böylelikle hastalığın tedavi sürecinde mutlak öneme sahip olan ayak ile yer temasının kesilmesini maksimuma çıkararak rahat ve sağlıklı adımlar atmanızı sağlar.

 


13. Anne adayları neden Heeltex kullanmalıdır?


Ödem ve kilo alımı hamilelik sürecinde sıkça ve hamileliğin her devresinde görülen ve ayak şişmesine sebep olan sebeplerin başında gelir. Ayrıca, ayak bileği ve ayağın tümünde kılcal damarlar yoğunluktadır ve böylelikle küçük olarak tabir edilen bu damarlar bebeğin yaptığı basınçtan ötürü normalden daha fazla kanı taşımak zorunda kalırlar. Anne adaylarında başlıca topuk ağrısı bu sebeplerden ötürü ortaya çıkar. Bunun haricinde, ayak, bacak ve bel ağrıları birçok anne adayının yaşadığı problemler arasındadır. Dolayısıyla, bu dönemde bir anne adayı ayak sağlığı konusunda ayrıca önlem almalıdır.14. Heeltex Hac Umre’nin faydaları nelerdir?


Tavaf, uzun yürüyüşler, uzun süre ayakta kalmak ve çeşitli ibadetler; yüksek sıcaklık ve mermer benzeri sert zeminde hareket etmenin etkisiyle topuk, ayak ve bacaklarda ciddi ağrılara sebep olabilir. Heeltex, hac ve umre ziyaretlerinin içerdiği bu gereklilikleri en ağrısız şekilde yerine getirmeye yardımcı olur.15. Heeltex Kösele çorabının faydaları nelerdir?


Kösele, hayvan derisinin çeşitli kimyevi materyallerle birleşiminden üretilen ayakkabının taban kısmıdır. Bu malzeme oldukça dayanıklıdır ancak rahatlık bakımından bazı standartların altında kalır ve sert zeminde yürüyormuş hissi verir. Özellikle topuk bölgesinde ağrıya sebep olur. Gün içerisinde uzun süre ayakta kalanlar ya da kösele ayakkabı giymek zorunda olanlarda topuk ağrısıyla başlayarak bacak ve bel ağrıları sıkça görülür. Heeltex, kösele ayakkabıdan vazgeçemeyenlere şıklığın yanında sağlık ve rahatlığı da sunar.16. Heeltex Spor çorabının faydaları nelerdir?


Temel sayılabilecek düşük tempolu yürüyüş veya koşularda dahi ayağın zeminle ilk temas ettiği yer topuk bölgesidir ve üzerine vücut ağırlığın 2-3 katı kadar yük biner. İdeal bir spor ayakkabısı şok emici bir taban desteğine sahip olmalıdır fakat bu özellik her ayakkabıda eşit oranda bulunmaz.  Ayrıca, spor salonlarında aletli spor yaparken ya da beton gibi sert zeminlerde yürürken vücuttaki yük eşit dağılmaz. Heeltex ise, dilediğiniz ortamda ve koşullarda topuklarınıza yük binmeden sağlıklı spor yapmanızı sağlar.

 

Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.