Topuk Dikeni Tedavisi ve Egzersizleri

 

Topuk dikeni çoğunlukla ayağımızın altında bulunan Plantar Fasya adlı tendonun tendonun çeşitli sebeplerden ötürü topuk kemiği bölgesinde çekme yapması ve zedelenmesi sonucunda görülür. Genellikle sabah kalkıldığında ve atılan her adımda şiddetli ağrıya sebep olur. Topuk dikeni tedavisi ve egzersizleri zedelenen bu tendonu güçlendirmeye ve esneklik kazandırmaya yöneliktir. Heeltex gün içinde ihtiyacınız olan rahatlığı sunarken egzersizleri tekrarlamak hastalığın daha çabuk iyileşmesini ve tekrarlanmamasını sağlar.

 


Bu egzersizler, Heeltex’in danışman doktoru Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Mahmut Özgür tarafından onaylanmış ve tavsiye edilmiştir. Keyifli yürüyüşler dileğiyle.
Bir havlu ya da bezi resimde gördüğünüz gibi ayağınızla birlikte gerin ve her iki tarafını da kavrayın.

- Dizinizin arka kısmının yer ile temas ettiğini hissedene kadar yavaşça çekin.

- Bu şekilde 20 saniye kadar bekleyin. Biraz dinlenin ve hareketi 3 - 4 kere tekrarlayın.

 

 

 - Resimde görüldüğü gibi merdiven kenarında ayaklarınızın ucunda durun. Mutlaka ellerinizle bir yere tutunarak kendinizi dengeleyin.
- Ayaklarınızın altındaki ve bacaklarınızın arkasındaki kaslarınızın gerildiğini hissedene kadar yavaşça aşağı doğru ağırlığınızı verin.
- Bu şekilde 20 saniye kadar bekleyin. Biraz dinlenin ve hareketi 3 - 4 kere tekrarlayın.
- Otururken ayağınızın altına havlu yerleştirin ve resimde görüldüğü gibi havluyu parmaklarınızla kendinize doğru çekin.
- Aynı şekilde parmaklarınızı ters yöne esnetmek için havluyu kendinizden itin.
- Bir başka benzer egzersiz ise misket ya da benzeri bir cismi yerden ayak ayaklarınızla kaldırıp bir bardağın içine bırakmaya çalışın. 
 

Geliştirdiğimiz patentli ürünümüzü inceleyerek bizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürünlerimiz %100 memnuniyet ve para iadesi garantisi içermektedir. Telefon Danışma Hattı : 0216 310 61 41 ( 09:00 - 20:00 )
 

Diğer Makalelerimiz :


 

Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.